Potrebujete peniaze? Skúste pôžičky pre všetkých.

Hlavne menu

Banky slovenska

Obľúbené

Obľúbené

Ušetrite vysoké náklady na mzdovú účtovníčku vďaka využitiu externého spracovanie miezd od odborníkov zo spoločnosti Vema.


Banky v Prahe

Banky sú inštitúcie , ktoré zhromažďujú voľné finančné prostriedky a pracujú s nimi najčastejšie ponukou úverov. Na týchto úveroch si započítavajú úrok a zhodnocujú tak svoje prostriedky. Vďaka bankám sú tak tieto voľné peňažné prostriedky stále v obehu.

V Českej republike sú dva druhy bánk - centrálny a obchodné. Centrálna banka je len jedna a to Česká národná banka. Táto banka sídli v Prahe a jej guvernérom je Zdeněk Tůma.

Všetky banky, ktoré v Českej republike operujú majú svoje sídlo alebo pobočku práve v Prahe.

Môžete tak využiť služby napríklad Citibank, Českej sporiteľne, eBanky, GE Money Bank a hŕbu ďalších.

V Prahe nájdete okrem hlavných bánk aj pobočky nebankových spoločností, ktoré ponúkajú podobné služby ako banky, len pre rizikovejší klient as nižšími podmienkami. Výhody bánk oproti týmto spoločnostiam je ich prověřenost a férové jednanie. Ak si budete vybavovať pôžičku u nejakej banky v Prahe, môžete si byť skoro vždy istí, že nejde o podvod. Obchodné banky sú totiž strážené a regulované štátom. To však neplatí pri nebankových spoločností, ktoré nemusia vždy naozaj splniť vaše očakávania podľa ich ponuky.

Zkuste další článek, třeba Banky pôžičky, tento článek je podobného zaměření. Další informační článek - Banky v SR a ČR.


Novinky z celého internetu